Fitness trampolína je zábavná a pomůže vám dostat se do formy

Pokud si myslíte, že trampolína je zábava jedině pro děti, jste na omylu. Dnes se už mnohem častěji setkáváme s tím, že trampolínu využívají i dospělí lidé. Skákání je totiž velmi efektivní na hubnutí a šetrné ke kloubům. Fitness trampolína a cvičení na ní se postupem času vypracovalo na stejnou úroveň oblíbenosti jako například pilates či jóga. Kardio cvičení na takovém nástroji se považuje za jedno z nejúčinnějších cvičení vůbec. Dokážete při něm totiž za krátkou chvíli spálit obrovské množství kalorií.

Jaké parametry je třeba sledovat při koupi fitness trampolíny?

 Fitness trampolína pro děti i dospělé
Cvičení na fitness trampolíně i s dětmi

Pokud se právě chystáte prozkoumat trh s touto účinnou fitness pomůckou, pravděpodobně budete uchvácen z takové velké nabídky. Fitness trampolíny se totiž liší materiálem, ze kterého jsou vyrobeny, ale i velikostí. Při koupi je proto třeba sledovat následující parametry. V první řadě jde o rozměry trampolíny. Velikost záleží na tom, kde ji chcete umístit. Pokud máte místo na zahradě, můžete si dovolit o něco větší fitness trampolínu. Pokud ji však budete mít v bytě, příliš velká by vám zabrala kopu místa. Dalším podstatným parametrem je maximální zatížení trampolíny. Každá trampolína má určenou svoji maximální nosnost, ale nezaškodí myslet i na nějakou rezervu. Myslet je třeba rovněž na bezpečnost. Některé jsou vybaveny rukojeťmi na držení a protiskluzovou podložkou, což je výhodné zejména tehdy, pokud máte trampolínu umístěnou v exteriéru. Všechny fitness trampolíny by měly být testovány prostřednictvím zátěžových testů.

Hlavní výhody jumpingu

Jumping je sport nebo cvičení, které se provádí na fitness trampolíně. Jde o skákání v různém tempu a intenzitě. Prostřednictvím skákání si zvyšujete tepovou frekvenci a tím logicky i vaši kondici. Pokud si myslíte, že skákáním nelze vytvarovat postava, jste na omylu. Právě naopak! Cvičením na fitness trampolíně si vytvarujete, stehna, hýždě, břicho, ale i horní část těla. Během skákání na trampolíně můžete spálit stejný počet kalorií jako při běhu. Skvělou zprávou ale je, že dopadáním na měkkou podložku šetříte své kolena. Ty se vám ve vyšším věku rozhodně poděkují. Sháníte ideální fitness trampolínu? Už více nemusíte. Ten nejširší sortiment fitness pomůcek najdete na webové stránce https://inlive.cz/