Pracovní stůl a druhy dřeva, z jakých je nejčastěj zhotoven – má na jeho kvalitu vliv?

Každý spotřebitel čeká od produktu, že mu bude věrně sloužit co nejdéle. U některých produktů je jejich životnost daná prakticky od jejich počátku, při jiných dokážeme jejich životnost prodloužit, a to nejen správným výběrem, ale i péčí o ně. Jinak to není ani v nábytkářském odvětví. Nedílnou součástí našich domácností je pracovní stůl, který nám zaručeně v domácnosti poslouží i několik desítek let. Víte, z jakého dřeva je možné ho zhotovit?

Nábytek a druhy dřeva, které se při jeho výrobě používají

Nábytek a pracovní stůl

Výběr pracovního stolu do kanceláře

Dřevo patří mezi suroviny, s nimiž byly ve styku již naši dávní předkové. Představuje jednu z nejpoužívanějších a současně i nejvyužívatelnejších surovin. Jeho největším přínosem je to, že dřevo patří mezi obnovitelné zdroje surovin. Existuje mnoho druhů dřeva. Současně se vyrábí i více typů nábytku, přičemž dřevo představuje jejich důležitou součást.

Nábytek z masivu – hned na začátku je třeba zmínit, že nábytek z masivu působí esteticky velmi pěkně. S čím je však třeba počítat je to, že masiv je nejen elegantní, ale hlavně těžký a dražší. S nábytkem z masivního dřeva se však dá velmi dobře zacházet. Na výrobu masivního nábytku je vhodné například dřevo z modřínu nebo dubu.

Jedlové dřevo – řadí se mezi světlé druhy dřeva, které má velmi pěknou texturu. Na dotek je velmi jemné a opracovává se skutečně snadno. Kromě výroby nábytku se používá například i jako stavební řezivo či při výrobě balkonů a schodišť.

Třešňové dřevo – výrobky z třešňového dřeva jsou velmi kvalitní. Pokud hledáte kvalitní pracovní stůl, třešňové dřevo je na jeho výrobu jako stvořené. Je však třeba jej chránit před přímým slunečním zářením, jelikož má tendenci po čase ztmavnout.

Dřevo z jírovce – je charakteristické svou odolností. Kromě toho má i pěkné mahagonové zbarvení a co je jeho největší výhodou, je velmi pevné. Využívá se hlavně při výrobě jídelních souprav a pracoven. Pracovní stůl z tohoto dřeva bude skutečnou ozdobou vaší pracovny.

Ebenové dřevo – představujete si pracovní stůl z exotického dřeva? V tom případě nábytek z ebenového dřeva bude pro vás tím správným řešením. Používá se při výrobě luxusního nábytku, proto se u vás doma či v kanceláři prostě neztratí.

Hledáte kvalitní pracovní stůl? V tom případě navštivte https://worklife.cz/, kde najdete jejich širokou nabídku, ze které si určitě vyberete.